Planujesz przyciąć swój żywopłot ostatni raz z tym roku?

 

 

 

Plan ostatniego cięcia żywopłotu w miesiącu wrześniu, a nawet w październiku, jest dobrym planem. Dlaczego? Młode pędy, które wyrosły nie tak dawno, najprawdopodobniej i tak nie dadzą sobie rady i przy pierwszych przymrozkach uschną. Dlatego wszystkie łodygi, które nie zdążyły jeszcze zdrewnieć musimy odciąć i wyrównać.

Wybierz spośród 4 poniższych zagadnień to, które interesuje Cię najbardziej:

 

Przed zakupem

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nożyc elektrycznych?


Należy być świadomym tego, że Twoja praca ograniczona i uzależniona będzie od długości przedłużacza. Jeśli przewód i dostęp do energii elektrycznej nie stanowi problemu to kolejnym czynnikiem który warto wziąć pod uwagę jest moc urządzenia i dostosowana do niej długość listwy tnącej. Moc silnika elektrycznego Moc urządzeń elektrycznych mierzona jest najczęściej w watach (W). Im więcej wat, tym dłuższa listwa tnąca i szerszy zakres prac, zachowując przy tym niską wagę urządzenia, czyli parametru który jest bardzo istotny dla użytkownika. W naszej ofercie wygląda to następująco:

 • 420 W: 45 cm. waga: 3,0 kg. model HSE 42
 • 460 W: 50 cm. waga: 3,1 kg. model HSE 52
 • 500 W: 50 cm. waga: 3,9 kg. model HSE 61
 • 600 W: 60 cm. waga: 4,1 kg. model HSE 71
 • 600 W: 70 cm. waga: 4,2 kg. model HSE 71
 • 650 W: 70 cm. waga: 4,4 kg. model HSE 81
Odstęp między nożami / ilość skoków To jak grube gałązki zetną nasze nożyce uzależnione jest również od rozstawu noży w stosunku do ilości cykli cięcia. Im większy odstęp między nożami tym grubsza gałązka będzie ścięta, jednocześnie większą siłą w zamian za mniejsze obroty. Wygląda to tak:
 • model HSE 42 odstęp między nożami: 2,1 cm -ilość skoków: 3.400/min.
 • model HSE 52 odstęp między nożami: 2,3 cm -ilość skoków: 3.400/min.
 • model HSE 61 odstęp między nożami: 2,9 cm -ilość skoków: 3.200/min.
 • model HSE 71 odstęp między nożami: 3,6 cm -ilość skoków: 2.800/min.
 • model HSE 81 odstęp między nożami: 3,6 cm -ilość skoków: 2.800/min.
Czy masz swój typ? OFERTA NA NOŻYCE ELEKTRYCZNE
Jaki jest okres gwarancji?


12 m-cy 24 m-ce

Eksploatacja

Czy przewidziano jakieś przeglądy posprzedażowe?


Tak, ale nie są one obowiązkowe. Jest to nasz wewnętrzny program opieki posprzedażowej.
Jak konserwować nożyce?


normalnie :-)

SERWIS

Nożyce spalinowe nie chcą się uruchomić


W zależności od potrzeb, nożyce to taki rodzaj urządzenia, które używamy dosyć rzadko. Najczęściej przyczyną awarii jest stare paliwo. Stare, dla urządzeń tego typu, to ponad 30-dniowe. Po tym czasie, zawarta w nim chemia zaczyna się rozwarstwiać. Wytworzone w ten sposób “gluty” zaczynają działać na niekorzyść gaźnika, a ten odmawia posłuszeństwa i tyle. Wskazówka: Nie magazynuj paliwa przez okres dłuższy niż 30 dni. SERWIS
Noże są tępe, nożyce nie chcą ciąć!


Często mylne jest stwierdzenie użytkownika, że nożyce są tępe i dlatego nie tną. Owszem, skoro użytkownik twierdzi, że nie tną, to być może tak jest i rzeczywiście nie tną, ale najczęściej nie dlatego, że są tępe, a dlatego, że występują luzy między listwami noży. Tego typu urządzenia działają na zasadzie nożyczek. Nóż musi przylegać do noża w sposób wyjątkowo dopasowany. Skąd więc biorą się te luzy uniemożliwiające pracę? Jakość (czytaj cena. Mało tego, ta sama “jakość” powoduje, że często słyszymy pracę naszego sąsiada, zastanawiając się czy on wierci w betonie, czy tnie żywopłot. Wskazówka: Jeśli posiadasz markowe nożyce do cięcia żywopłotów, doposaż się w specjalistyczny środek do rozpuszczania żywicy. Podczas cięcia żywopłotu, ten wytwarza sok -jest to żywica, która zastygając twardnieje i może przyspieszyć powstawanie luzów

ALTERNATYWA

Zamiast kupować, może wypożycz?


Jeżeli z różnych powodów, np:

 • Twoje nożyce uległy awarii właśnie teraz, tuż przed końcem sezonu,
 • nie chcesz kupować o tej porze roku czegoś, co będzie leżeć przez całą zimę, lub
 • sąsiad od którego pożyczałeś nożyce zaczął się buntować,
-wiedz, że na nas zawsze możesz liczyć. W dodatku, nasze nożyce nie są w żaden sposób ograniczone. Wystarczą Twoje chęci do pracy i nic więcej! Bez paliwa, bez dostępu do sieci elektrycznej, po prostu -pełna swoboda bo to nożyce akumulatorowe. Obawiasz się o moc?, o czas pracy? Bez obaw! Nasze nożyce zetną nawet poważnie zdrewniałe gałązki żywopłotu. A czas? Trzy godziny ciągłej, CIĄGŁEJ pracy. A wiesz ile można zrobić w trzy godziny? Dużo!
 • Czas wyjamu to 4 godziny. Koszt: 20 PLN (dwa akumulatory do Twojej dyspozycji)
 • Za 8 godzin pracy zapłacisz 40 PLN. Ładowarka w cenie, co oznacza, że możesz ciąć non stop, przez 8 godzin).
 • Jeśli i to mało, wypożycz na dobę za 60 PLN
ZOBACZ WOLNY TERMIN, EWENTUALNIE ZAREZERWUJ

 

Nożyce elektryczne.