Szukaj

Jak dopasować kosiarkę do swojego trawnika


Gdybym to ja miał kupować kosiarkę do trawy, wiedząc to, co dziś wiem -będąc sprzedawcą w sklepie z kosiarkami, to wiesz jaką kosiarkę bym wybrał? Poczekaj! Nie powiem, że Viking`a. Zadałbym sobie najpierw pytanie: Jak duży mam trawnik? Odpowiedź: ja nie mam trawnika, więc po co mi kosiarka! -ale mam za to klucz do odpowiedniego jej wyboru. A Ty masz trawnik?


Jak duży masz trawnik?

To właśnie powierzchnia trawnika jest najważniejszym, choć nie jedynym kryterium przy wyborze kosiarki. Musisz dokładnie określić ile masz do koszenia, oraz w jakim czasie jesteś w stanie to skosić.Wiele dróg prowadzi do pięknego trawnika -należy wybrać własną. Znam Klienta, który jednocześnie jest naszym kolegą (Strzelin jest mały), kupił on u nas kosiarkę o szerokości koszenia 65 cm. Właśnie te 650 milimetrów zdecydowały o wyborze konkretnego modelu. Wiesz dlaczego? Wjazd do garażu. Dwa pasy wyłożone kostką brukową, a między nimi trawnik szerokości 65 cm. Wyobrażasz sobie? Tak, właśnie o skoszenie tego pasa chodzi. Albo inny, też bardzo indywidualny przykład. Nasz stały Klient posiadał normalną, przeciętną kosiarkę z napędem. Cieszyliśmy się, bo był częstym bywalcem naszego serwisu, a co się z tym wiąże, robił niezłe obroty 100% -na usługach. Ale z drugiej strony, głupio nam było, że robił to wręcz za często. Zbiegiem okoliczności dowiedzieliśmy się, że ów Pan kosi tą kosiarką ponad hektar trawska. Wiedząc, że ma kosiarkę na wykończeniu zaproponowaliśmy mu zakup traktorka ogrodowego. I wiecie jak zareagował? Za drogo -powiedział i następnego dnia kupił u nas ten traktorek. Okazało się, że ogrodnictwo to jego pasja, że uwielbia grzebać w kwiatkach, rabatkach itp. darach natury. Decydującym kryterium decyzyjnym Pana Leszka był czas, zaoszczędzony czas. To, co wcześniej robił 3-4 dni w tygodniu po 5 godzin dziennie, teraz robi w kilka godzin. Resztę czasu może przeznaczyć dla swojego naprawdę dużego i pięknego ogrodu. Byłem, widziałem.

Pana Leszka przekonało to:

Powierzchnia to mój czas! -powiedział i ...

A gdyby tak zmienić znaczenie słowa “powierzchnia” na słowo “czas”? To w jakim czasie jesteś w stanie skosić swój trawnik? Ile Ci wyszło? 2, 3 a może 5 godzin? To przemnóż to teraz przez ilość koszeń (średnio x 8)

Pan Leszek tracił rocznie 160 godzin na chodzenie za kosiarką:

4 dni x 5 godzin = 20 godzin x 8 koszeń w roku = 160 godzin

teraz kosi 40 godzin rocznie, siedząc.

Zyskał 120 godzin dla siebie, dla rodziny, dla swojego ogrodu.

Dobra! -wróćmy do meritum, do wyboru odpowiedniej, konkretnej kosiarki do Twojego ogrodu. Jak wybrać odpowiednią kosiarkę do trawy? Po przeczytaniu wstępu, zapewne domyślasz się, że będzie mowa o powierzchni Twojego trawnika - i owszem. Tutaj, musisz określić się konkretnie jaki posiadasz areał. Począwszy od około 200m2, a skończywszy nawet na 10 tysiącach metrów kwadratowych. Każde 100 metrów kwadratowych ma znaczenie. Dlaczego? Bez względu na sposób zasilania konkretnej kosiarki, czy to elektryczny, akumulatorowy, czy spalinowy, producenci znacznie optymalizują jednostkę napędową, dopasowując ją do szerokości roboczej oraz do innych pełnionych funkcji np. napędu czy mulczowania. Stąd różnice w mocach silników, szerokości koszenia oraz innych rozwiązaniach technicznych. Dlatego inna oferta będzie dla właścicieli małych, przydomowych areałów, inna dla średnich gospodarstw domowych a zupełnie inna dla dużych posiadaczy ziemskich: dworków, parków, boisk itp.

Klucz

Doskonałym kluczem do odpowiedniego wyboru kosiarki, jest filtr działający w naszym sklepie internetowym (widoczny tylko dla komputerów stacjonarnych), który po zaznaczeniu odpowiedniego areału, zaproponuje wyłącznie te kosiarki, które spełnią wszelkie warunki optymalnej pracy na danej powierzchni Twojego trawnika.

Np. wybierając areał 300 m2 otrzymasz propozycję tylko trzech kosiarek (1 elektrycznej, 1 akumulatorowej i 1 automatycznej-robota) oraz alternatywę: 1 najtańszej kosiarki spalinowej -dla przypadku działki bez dostępu do energii elektrycznej. Możesz również wybrać zakres: “od - do” wybierając np. 300 i 500.

Inny przykład: 2.000 m2 -propozycja: 3 kosiarki; 1 model w różnych konfiguracjach, 1 model specjalistyczny, oraz jeden model który będzie kosił za ciebie -tzw. robot.

Zakładając, że wchodzisz do dużego salonu z kosiarkami, gdzie stoi ich a z 50 sztuk, nie jesteś w stanie posortować ich w taki sposób, aby zostały tylko te, które spełniają Twoje oczekiwania. Natomiast sprzedawca, kompetentny sprzedawca, powinien ułatwić Ci życie i ograniczyć ofertę do optymalnej, czyli takiej, która spełni Twoje wymagania. Czyli takiej kosiarki, która nie tylko skosi trawę w okresie gwarancji, ale długo … długo po niej. Ale też takiej kosiarki, która nie będzie męczyć siebie, ale przede wszystkim Ciebie! Koszenie trawy nie musi być obowiązkiem, może być przyjemnością.


Zatem, będąc w naszym e-sklepie, zaznacz swoją powierzchnię (od 200 do 10.000 m2), ewentualnie wybierz czy kosiarka ma być z napędem, czy bez, oraz materiał z którego wykonana jest jej obudowa i otrzymaj konkretną propozycję. Przekonaj się, że Viking nie tylko kosi trawę ..

Polub i zrób to teraz! Idź na specjalną stronę i pobaw się :-)

Pamiętaj: optymalizator działa tylko na komputerze stacjonarnym. Stany magazynowe odzwierciedlają te rzeczywiste. Możesz zamówić i odebrać w Strzelinie, lub wyślemy Twój wybór kurierem, za pobraniem lub z przedpłatą. Jak wolisz? -a może mamy Ci ją przywieść i uruchomić? -też jest taka opcja, pod warunkiem, że nie mieszkasz dalej niż 30 km. od naszego sklepu.

#kosiarka #optymalizatorkosiarki #wybraćkosiarkę