Szukaj

... a trawa rośnie!


Wiesz, że jedna czwarta całej powierzchni lądu na kuli ziemskiej porośnięta jest trawą? Dla jednych to problem kojarzący się z pracą, dla innych zieloną oazą gwarantującą dobre samopoczucie, skrawek natury w tym nowoczesnym i jakże szybkim stylu życia. Przeraża mnie tylko myśl, że około 20% użytkowników sprzętu do koszenia trawy, nie jest nawet świadomym, że koszenie trawnika może być przyjemnością, że to może dawać satysfakcję. Mam takie doznania każdego dnia rano i wieczorem, wyprowadzając i wprowadzając kosiarki oddane nam do serwisu. Codziennie wypycham kilkadziesiąt kosiarek z naszego warsztatu, zwalniając miejsce dla mechanika, bo zalegają powierzchnie serwisowe. Niektórych, dosłownie, nie da się nawet pchać. Coś hamuje, coś piszczy, skręcają, stają dęba -masakra! Osobiście -nie chciałbym większości z nich mieć, nawet za darmo! Ale czego można wymagać od kosiarki z marketu? Na pewno nie satysfakcji z pracy! To moja myśl, tak przy okazji tego tematu, na marginesie.


Zieleń trawnika można poczuć wszystkimi zmysłami

Kojący wygląd, zapach świeżo skoszonej trawy, przyjemny chłód pod gołymi stopami.

Ponadto posiadanie własnego trawnika gwarantuje ochronę przed unoszeniem się kurzu w powietrzu, tłumi hałas, reguluje temperaturę, oraz oczyszcza powietrze. Prawidłowo utrzymany trawnik zapewnia środowisku naturalnemu o wiele więcej korzyści, w istocie poprawia mikroklimat dzięki zdolności do fotosyntezy, przy czym produkuje duże ilości tlenu. Już około 300 m2 powierzchni prawidłowo utrzymanego trawnika w okresie wzrostu jest w stanie każdego dnia dostarczyć tlenu w ilości odpowiadającej dziennemu zapotrzebowaniu czteroosobowej rodziny.

Co jest potrzebne, by trawnik był ładny i trwały?

Będąc świadomym korzyści, jakie daje nam trawnik, musimy sprostać jej różnym wymaganiom. Co jest potrzebne, by trawnik był ładny i trwały? Przede wszystkim wiedza o tej roślinie, sezonowa #regeneracja, odpowiednie #koszenie, #nawadnianie, #nawożenie, #mulczowanie, oraz ewentualna interwencja w przypadku rozpoznawalnych problemów (na przykład chorobowych) trawy.

#regeneracjatrawnika #trawa #trawnik

62 wyświetlenia
  • Facebook - Grey Circle