top of page

Dziecięca jesienna przygoda: pomysły na bezpieczną zabawę w ogrodzie.

Zaktualizowano: 10 lis 2023

Jesień to idealny czas, aby cieszyć się przyrodą i uczyć dzieci wartości pracy w ogrodzie. Wykorzystajcie dostępne urządzenia ogrodnicze i zorganizujcie wspólną zabawę, która dostarczy nie tylko rozrywki, ale też cenne nauki o otaczającym nas środowisku.


Dziecko bawi się pilarką STIHL
Zabawka STIHL dla dzieci -pilarka.

Ile masz roboty?

Tyyyleee!


Najpierw przyjmij zasady:


Bądź przykładem: Jeśli dzieci widzą, że sami się bawimy w ogrodzie, będą bardziej chętne do dołączenia. Bądź aktywny na świeżym powietrzu, dbaj o ogród i wykorzystuj go do własnej rozrywki. To najlepszy sposób na zachęcenie dzieci do wspólnej zabawy.


Zabawki i narzędzia: Wyposaż ogród w zabawki i narzędzia odpowiednie dla wieku dzieci. Możesz mieć piaskownicę, dmuchawę do baniek mydlanych, sprzęt do gry w badmintona lub rakiety do tenisa stołowego. My ze swojej strony, możemy wyposażyć Cię w STIHL zabawki dla dzieci: pilarka łańcuchowa, dmuchawa, myjka ciśnieniowa, kosa mechaniczna. Zabawki i narzędzia ogrodowe zachęcają dzieci do aktywności na zewnątrz.


Rób to regularnie: Ustal stały czas na zabawę w ogrodzie, na przykład w weekendy. Im częściej dzieci będą miały okazję bawić się na świeżym powietrzu, tym bardziej przyzwyczają się do tego i zyskają apetyt na zabawę na zewnątrz.


Pozytywne doświadczenia: Spraw, by doświadczenia związane z zabawą w ogrodzie były pozytywne i radosne. Unikaj zmuszania dzieci do zabawy i pozostaw miejsce na spontaniczność.


Oto 15 pomysłów na wspólną zabawę.

 
1. Zabawa w Skarb

Schowaj kilka małych skarbów lub słodyczy w ogrodzie, a dzieci będą musiały odnaleźć je, korzystając ze wskazówek lub mapy. Dzieci, podczas poszukiwań mogą wesprzeć się dmuchawą zabawką, która w oryginalny sposób odkryje schowane, np. wśród liści, skarby.


2. Wyzwanie w drewnie, KinderSport

Możesz stworzyć fascynujące zadanie dla dzieci. Wytnij kilka kawałków drewna i zachęć dzieci do rysowania lub malowania na nich. To świetny sposób, aby pokazać im, jak narzędzia mogą służyć nie tylko do cięcia, ale także do tworzenia sztuki! Pilarką zabawką, dziecko może doszlifować odpowiedni kształt drewnianego klocka -wszystko zależy od wyobraźni dziecka i/lub Twojej.


3. Budowanie chatek z liści i gałęzi

Dzieci mogą korzystać z opadłych liści i małych gałązek, aby budować chatki, małe fortece lub tunele np. dla swoich pojazdów. To doskonała zabawa konstrukcyjna, podczas której dmuchawa i pilarka zabawka, okażą się niezbędne.


4. Przygotowanie karmników

Jesienią ptaki potrzebują dodatkowego pożywienia. Z dziećmi możecie przygotować proste karmniki, a potem obserwować, jak ptaki przychodzą na posiłek. Naszym zdaniem, proste kształty konstrukcji, można przygotować przy użyciu pilarki zabawki, bo liczy się uśmiech i wspólna zabawa.


5. Zawody w Tworzeniu Stogu z Liści

Zbieranie liści za pomocą grabi to klasyczna jesienna zabawa. Zachęćcie dzieci do rywalizacji, kto stworzy największy stóg z liści. To również doskonały sposób na trenowanie umiejętności pracy z narzędziami ogrodowymi. Zapewne, nie obędzie się bez dmuchawy, gdyż kopiec z liści musi mieć regularne kształty. Poproś dziecko o wyrównanie kształtu, tuż przy podstawie kopca.

 
 
6. Poszukiwanie szlachetnych kamieni

Dzieci mogą poszukiwać interesujących kamieni w ogrodzie i tworzyć z nich kolekcję. To zabawa, która uczy o różnych rodzajach skał. Im więcej niepowtarzalnych kupek kamieni - tym lepiej. Myjką ciśnieniową, mogą umyć każde drogocenne znalezisko. Złoty kamień - to główna wygrana- dla całej rodziny! ☺


7. Pas startowy dla samolotów z papieru:

Dzieci mogą konstruować małe samoloty z papieru i organizować zawody w starcie i lądowaniu na specjalnie przygotowanym pasie startowym w ogrodzie. Nie wierzę, że nie robiłeś/łaś tego w dzieciństwie. Kto zrobi lepszy samolot? Kogo samolot wzbije się najwyżej? Dmuchawa może wspomóc taki lot -wyobrażasz to sobie? Tę radość w oczach dziecka? Wsparcie rodzica (prawdziwą dmuchawą) spowoduje, że samolot może wylądować na zupełnie innym lotnisku - np. u sąsiada! Możliwości są nieograniczone, a pozwolenie na start już masz! Wysokości!


8. Zabawa w Poszukiwanie Skarbów z Magnesem

Zakop drobne metalowe przedmioty w piaskownicy i daj dzieciom magnesy, niech odnajdą ukryte skarby. To pomaga w rozwijaniu zmysłu obserwacji. Myjka świetnie sprawdzi się tuż po odnalezieniu łupu, który przecież trzeba umyć -prawda?


9. Granie w kompostowanie

Kompostowanie może być zabawne! Zróbmy z tego wielkie show. Każde dziecko otrzymuje kosz ze śmieciami organicznymi, a następnie rywalizuje w konkursie "Granie w kompostowanie". Kto zrobi najbardziej kolorowy wywar z liści, warzyw i innych odpadów? Myjka może być dobrym narzędziem do uzupełniania płynu w naczyniu do przygotowania wywaru.


10. Wiosenne niespodzianki

Jesień to idealny czas na sadzenie roślin cebulowych, takich jak tulipany i narcyzy. Dzieci mogą pomóc w przygotowaniu gleby i posadzeniu cebul, a wiosną, kiedy rośliny już zakwitną, będą zachwycone efektami swojej pracy. Myjka może posłużyć jako narzędzie do podlewania, w dodatku na dwa sposoby, gdyż w wyposażeniu są dwie dysze, rozpraszająca strumień wody, oraz skupiająca. Kochanie, podlejesz kwiaty w ogrodzie?


 
11. Maluchy na budowie

Kiedy maluchy zobaczą prawdziwą pilarkę łańcuchową, ich wyobraźnia zaczyna działać na pełnych obrotach. Dla nich nie jest to tylko narzędzie do cięcia drewna – to potężne narzędzie, które pomaga w konstruowaniu ogromnych zamków, mostów i domów. Dzieci lubią wyobrażać sobie, że pilarka to narzędzie do "cięcia" wielkich klocków, a sztuką jest tworzenie fantastycznych budowli.


12. Poszły konie po betonie

Myjka ciśnieniowa może posłużyć jako narzędzie artystyczne. Zamieńcie rysunek na betonie w niespodziewaną sztukę uliczną. Dzieci mogą "malować" na betonie za pomocą myjki ciśnieniowej, co z pewnością dostarczy im mnóstwo zabawy. Myjka ciśnieniowa, która służy dorosłym do czyszczenia, dla dzieci jest magiczną "myjką świata". Maluchy chętnie malują wodą na chodnikach i innych powierzchniach, a potem próbują "zmyć" swoje "dzieła sztuki" przy pomocy myjki ciśnieniowej. To dla nich nie tylko zabawa, ale także nauka o wpływie wody na różne materiały i formy sztuki.


13. Pocięte w mak!

Zorganizuj zawody, kto potnie gałęzie najszybciej i z największym zapałem. Dzieci będą zachwycone możliwością używania narzędzia w postaci pilarki - zabawki. A gdy Ty połamiesz niektóre z nich, pomyślą, że to pilarka jest tak samo mocna, jak ta Twoja -prawdziwa.


14. Mini-Golf

Stwórz własne pole golfowe w ogrodzie, używając plastikowych kubków, piłek golfowych i kijów. To doskonała zabawa, która rozwija zdolności koordynacyjne. Pole golfowe musi być wcześniej przygotowane, m.in. trawnik powinien być krótko przystrzyżony. Kosa mechaniczna - zabawka, zrobi to najlepiej, ale samo się nie zrobi. Dziecko może pomóc w koszeniu trawnika w miejscach gdzie wymagana jest precyzja.


15. Od narzędzi do instrumentów muzycznych

Grabie są znakomite do zbierania liści, ale dlaczego nie mogą być również instrumentem muzycznym? Poproście dzieci, aby użyły grabi jako mikrofonów i stworzyły własny koncert "Liściowy Rock". Oto szansa na wyzwolenie swojego wewnętrznego rockmana. Śmieszniejsza wersja tej zabawy, to użycie lancy myjki -zamiast grabi. Lanca jest na gumowym wężu doprowadzającym wodę. Włącz dopływ wody, przy refrenie każdej piosenki.


 

Zadanie dla Ciebie

Która z powyższych zabaw, Twoim zdaniem, może spodobać się Twojemu szkrabowi? Wyniki tej zabawy, zobaczysz w momencie oddania swojego głosu.


Która z powyższych zabaw, może spodobać się Twojemu Szkrabowi?

  • Zabawa w skarb

  • Wyzwanie w drewnie - KinderSports

  • Poszukiwanie szlachetnych kamieni

  • Pas startowy dla samolotówBONUS Z NIESPODZIANKĄ


Sesje fotograficzne

Dajcie dzieciom aparaty fotograficzne (nawet te z telefonów komórkowych) i niech dokumentują wybraną zabawę na tle przyrody w ogrodzie. To doskonały sposób na rozwijanie umiejętności fotograficznych.


Na koniec każdej zabawy, możecie obiecać dzieciom nagrodę za ich wysiłek w ogrodzie, na przykład pyszną gorącą czekoladę lub wspólny posiłek przy ognisku. Dużo frajdy będzie też podczas oglądania zdjęć wykonanych przez małego fotografa. Uwiecznij chwile widziane okiem dziecka?


Wykonane zdjęcia, możecie też przesłać do nas! Wszystkie udostępnimy na naszej stronie, a te z zabawkami STIHL -być może jakoś nagrodzimy. Wszystko zależy od inwencji twórczej.

Zdjęcie możesz wysłać w komentarzu pod tym postem - czekamy!Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page