Modele kosiarek STIHL

"Przecież one wszystkie wyglądają identycznie". Być może tak, ale ... Podobnie jak z samochodami, a zwłaszcza tymi najnowszymi, różnice są prawie niewidoczne, a prawie robi różnicę!

Kosiarki spalinowe STIHL

Aby ułatwić selekcję kosiarek, producent podzielił je na serie.


STIHL Seria 2

Modele tej serii wykonane są z solidnej blachy stalowej, z koszem o pojemności 55l.

Do tej serii należą kosiarki RM248 i 248T, oraz RM253 i 253T, w oznaczeniach pierwsza cyferka to model, dwie kolejne to szerokość kosiarki. T oznacza napęd na tylne koła.

Seria zalecana jest do trawników o powierzchni 1.200 - 1.800 metrów.

Ceny serii 2 zaczynają się od 1.069 PLN (raty 0%, 10 x 106,90 PLN)

Zobacz i wybierz model tej serii


STIHL Seria 4

Seria charakteryzuje się stabilnością, zwrotnością i przemyślanymi funkcjami podstawowymi np. opcja mulczowania. Niska waga, dzięki zastosowaniu odpornej na uderzenia obudowie polimerowej, czyni z tej serii flotę kosiarek premium. Cała seria na silnikach Firmy Briggs&Stratton to modele RM443 i RM448 (szerokość 43 i 48 cm) z różnymi rozszerzeniami: T = napęd na tylne koła, X = model ekonomiczny, C = wyposażenie komfortowe, V = napęd VARIO (niezależna regulacja prędkości napędu na tylne koła). Seria zalecana jest do trawników o powierzchni 1.200 metrów. Ceny serii 2 zaczynają się od 1.499 PLN (raty 0%, 10 x 149,90 PLN)

Zobacz i wybierz model tej serii


STIHL Seria 5

Modele tej serii to nowoczesne i wszechstronne urządzenia, łączące w sobie siłę i kompaktową konstrukcję. Największe zalety to trwała obudowa polimerowa, wydajne i mocne silniki Briggsa, oraz funkcje np: uruchamianie na kluczyk, mulczowanie, wałowanie (pasy znane z boisk piłkarskich). Oznaczenie serii to RM545 (szerokość kosiarki 45 cm.) z rozszerzeniami: T = napęd na tylne koła, V = regulowany napęd na tylne koła, M = mulczowanie, R = walec do trawy, E = elektroStart (palona na kluczyk). Seria zalecana jest do trawników o powierzchni 1.200 metrów. Ceny "5" zaczynają się od 2.469 PLN (raty 0%, 10 x 246,90 PLN)

Zobacz i wybierz model tej serii


STIHL Seria 6

Wysokiej jakości materiały, metalowa konstrukcja, innowacyjne rozwiązania techniczne i doskonała wydajność koszenia określają najlepiej wszystkie kosiarki tej serii. 3 lata gwarancji mówi wiele o ich najwyższej jakości. RM650 i RM655, bo takie mają oznaczenie, to 50 i 55 centymetrowe szerokości. W standardzie każdej jest funkcja mulczowania, oraz napęd tradycyjny lub regulowany. W opcji: sprzęgło, zabezpieczenie i hamulec noża, rozrusznik elektryczny, napęd hydrostatyczny. Modele wykorzystywane są przez firmy ogrodnicze świadczące usługi koszenia komercyjnego. Kosiarka obsługuje duże powierzchnie, do 2.500m2 jednorazowo -włącznie. Ceny zaczynają się od 2.999 PLN, ewentualnie na raty bez dodatkowych kosztów: 10 x 299,90 PLN.

Zobacz i wybierz model tej serii


STIHL Seria 7

Dzięki zaawansowanym obudowom hybrydowym, kosiarki tej serii spełniają najwyższe standardy trwałości i wytrzymałości. Sprostają wszystkim profesjonalnym zadaniom. Modele #RM756 to 56 cm kosiska napędzanego przez żeliwne silniki Kawasaki o dużej mocy. Napęd 3-biegowy, hydrostatyczny ze sprzęgłem i hamulcem noża. Bogate, ale niezbędne wyposażenie do całodobowej pracy. 3 tys. metrów to dla tej serii to standard. Cena: 7.599 PLN.

Zobacz i wybierz model tej serii


STIHL Seria R

To specjalna seria kosiarek do mulczowania, lub z wyrzutem bocznym. Np. typowe "mulczery" RM2R skonstruowane są wyłącznie z myślą o profesjonalnym mulczowaniu na małych powierzchniach (do 1.500m). 3-kołowe kosiarki wielofunkcyjne RM3RT, zapewniają dużą zwrotność na niewielkiej przestrzeni z funkcją mulczowania, lub wyrzutem na bok. Za to model #RM4R ze względu na zastosowanie silnika o dużej mocy (Kohler) poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach.

Zobacz i wybierz model tej serii


#RM248 #Briggs