Zrób to w lutym


Wiesz, że między pierwszym, a ostatnim dniem lutego są aż 2 godziny różnicy? Przybywa nam światła słonecznego, które możemy wykorzystać na czynności w ogrodzie, a jest ich z miesiąca na miesiąc co raz więcej:

Bielenie drzew, przycinanie żywopłotów z krzewów iglastych i krzewów ozdobnych kwitnących późną wiosną lub latem, oraz krzewów owocowych, zbieranie zgniłych i zasuszonych zeszłorocznych owoców, przycinanie drzew owocowych, nawożenie i wertykulacja trawnika wraz z piaskowaniem, koszenie trawnika -koszenie, w lutym?


Nie dowiesz się tutaj jak to zrobić, bo to nie nasza bajka. Natomiast podpowiemy co należy zrobić o tej porze roku, proponując jednocześnie odpowiedni sprzęt wraz ze wskazówkami technicznymi, dotyczącymi bezproblemowej i bezpiecznej pracy.

Bielenie drzew

Jeśli nie zrobiłeś tego w styczniu -jeszcze nie jest za późno. Pobiel wapnem pnie drzew owocowych bo najczęściej mroźne i słoneczne dni występują właśnie w tym miesiącu, w lutym.

Oferta handlowa:

SERVICE:

Posiadamy części zamienne do w/w opryskiwaczy. Naprawiamy w/w w ramach gwarancji i poza nią

Wskazówka:

Po skończonej pracy opryskiwaczem spalinowym, pozbądź się paliwa ze zbiornika. Zestarzeje się i możesz mieć problem z jego uruchomieniem.

Przycinanie żywopłotów z krzewów iglastych i krzewów ozdobnych kwitnących późną wiosną lub latem oraz krzewów owocowych

Żywopłoty należy przyciąć jeszcze przed rozwojem pąków, więc to dobry moment dla zapewnienia ładnego rozkwitu wiosną, ale przede wszystkim dla dobrego zakrzewienia.

Oferta handlowa:

Możemy polecić również ostrzarkę do narzędzi ogrodowych, takich jak: sekatory czy nożyce. Dodatkową zaletą jest to, że naostrzysz nią również siekiery ze szlifem prostym lub np. nożyczki.

ZOBACZ

SERWIS

Naprawy gwarancyjne w/w, części zamienne.

Wskazówka: Wiesz, że podczas cięcia żywopłotów wytwarzają się soki, które swoimi właściwościami bardzo przypominają żywicę? Ta z kolei, twardniejąc przyspiesza zużycie elementów ciernych np. listew tnących nożyc do żywopłotów. Twarda powłoka żywicy powoduje nieodwracalne luzy między listwami. Jest taki środek, który rozpuszcza tę żywicę, a dodatkowo smaruje i konserwuje tego typu urządzenia, w tym ręczne nożyce i sekatory. Polecamy! Pytaj o to będąc w naszym sklepie.

WYPOŻYCZALNIA

Istnieje możliwość wypożyczenia NOŻYC AKUMULATOROWYCH m- ki STIHL do żywopłotów, w promocyjnej, lutowej cenie, za jedyne:

15,00 PLN / godzina

zobacz wolny termin

Przycinanie drzew

Stare drzewa, które przestały owocować, odmłodzimy przycinając nawet radykalnie (2/3) koronę. Pozostałym możemy zrobić pielęgnację w postaci usunięcia martwych (suchych lub chorych) gałęzi. Ewentualnie usuwamy pędy krzyżujące się i te rosnące do środka.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to nie muszę chyba pisać, że stare spróchniałe, konary zagrażają bezpośrednio bezpieczeństwu i należy je wyciąć. Tym bardziej jeśli mowa o całych drzewach.

Wszystko to, co od momentu wycięcia może wydawać się zbędne, możesz rozdrobnić i wykorzystać w sposób ekologiczny dla innych potrzeb przyrody.

SKLEP

WYPOŻYCZALNIA

Istnieje możliwość wypożyczenia rozdrabniacza ogrodowego.

Zobacz wolny termin >>>

SERWIS

Naprawy gwarancyjne w/w, części zamienne.

Poznaj nasz program, który dotyczy, w dużej mierze, właśnie pilarek łańcuchowych STIHL.

Wskazówka : Jeśli zaplanowałeś prace w ogrodzie na konkretny dzień, na który wziąłeś sobie nawet urlop, a Twoja pilarka zawiodła Cię, to wiedz, że z nami to nie problem. Dostaniesz od nas pilarkę zastępczą i skończysz zaplanowane prace.

Zbieranie zgniłych i zasuszonych zeszłorocznych owoców,

Wyglądają jak mumie i rzeczywiście, potocznie tak są nazywane. Zeszłoroczne owoce. Musisz je pozbierać (pozrywać z drzewa) gdyż mogą być źródłem infekcji i zaatakować zawiązki Twoich owoców. Te tzw. mumie, spal lub głęboko zakop. Nie podrzucaj sąsiadowi :-)

Oferta handlowa:

Dla Twojego komfortu, oferujemy naprawdę fajne rękawice, które możesz kupić nawet dziś, nawet teraz

KUP TERAZ

Nawożenie i wertykulacja trawnika wraz z piaskowaniem

Gdy murawa jest wolna od śniegu i ziemia rozmarznięta, możemy zacząć myśleć nad zaplanowaniem wolnego czasu (pod koniec lutego) na wertykulację wraz z ewentualnym piaskowaniem. Wygrabiamy kępki mchu i sfilcowane źdźbła traw. Zalecany jest również wysiew nawozu. Dzięki tym wszystkim zabiegom, gdy tylko się ociepli, trawa zacznie ładnie rosnąć w kolorze którego dawno nie widziałeś. I jeszcze jedna wskazówka. Jeśli zauważysz kałużę na murawie swojego trawnika -pozbądź się jej. Nakłuj to miejsce widłami, sprawisz łatwiejszy odpływ w głębsze warstwy gleby. Natomiast jeśli nie możesz się doczekać pierwszych wzrostów trawnika, pobudzisz go przycinając lekko pierwszym tegorocznym koszeniem. Ale, uważaj! Do tego noce i dni muszą być odczuwalnie cieplejsze (10-15 stopni C)

SKLEP

SERWIS

Naprawy gwarancyjne w/w urządzeń oraz pogwarancyjne, części zamienne.

POLECAMY rozważyć wykonanie przeglądu przedsezonowego kosiarki w tym miesiącu, w cenie z tamtego roku tj: 57,50 PLN. W marcu cena na pewno wzrośnie.

WYPOŻYCZALNIA

Istnieje możliwość wypożyczenia jednego z dwóch wertykulatorów i wykonać wertykulację naszym sprzętem, zamiast kupować stosunkowo drogi sprzęt, tym bardziej, że do tanich urządzeń to nie należy. A biorąc pod uwagę, że wertykulacji dokonuje się raz w roku, to moim zdaniem jest to dobra propozycja.

zobacz wolny termin

Wskazówki : Wertykulację powinno wykonywać się przy krótko skoszonej trawie. Ułatwia to pracę, gdyż będziesz miał mniej do grabienia. Chyba, że pomożesz sobie kosiarką. Jak? -domyśl się. No? -zbierzesz pozostałości po wertykulacji do kosza kosiarki, bo kosz wertykulatora, niestety jest mało praktyczny. A kosiarka z dobrym ciągiem powinna sobie poradzić.

Na początku lutego, zdarzają się nocne przymrozki. W miarę możliwości, staraj się nie chodzić po zamarzniętym trawniku, połamiesz zamarznięte źdźbła trawy.

Bolało?

#przycinanieżywopłotów #przycinaniedrzew #wertykulacjatrawnika

97 wyświetlenia