top of page

Dmuchawy i odkurzacze spalinowe STIHL

Zaktualizowano: 25 sie 2023

Pozwól, że ułatwimy Twój wybór i już za dwie minuty, sam będziesz wiedział o co chodzi w tych urządzeniach. Ogarniesz nie tylko dmuchanie, ale również odkurzanie.Czas start ...


Dmuchawy i odkurzacze ręczne.


Szukasz dmuchawy ręcznej, czy plecakowej? Ręczna to taka, którą podczas pracy trzymasz w ręku, a plecakowa to taka, której silnik i turbina zawieszone są (jak plecak) na plecach, a operator kieruje dyszą wydmuchową.


Szukasz ręcznej dmuchawy? STIHL ma dwie: BG 56 i BG 86. Oba modele (opcjonalnie) można w szybki sposób przezbroić w odkurzacz (bez użycia narzędzi).


Szukasz ręcznego odkurzacza? STIHL ma również dwa modele: SH 56 i SH 86. Oba modele można w szybki sposób przezbroić w dmuchawę (bez użycia narzędzi).


Zauważyłeś to? Dwie dmuchawy (BG) i dwa odkurzacze (SH) są odwrotnie wobec siebie wyposażone. BG -dmucha, SH -odkurza, z możliwością zamiany ról, więc o co chodzi? Chodzi o wyposażenie standardowe, a inaczej to ujmując, o Twoje potrzeby. I tutaj należy się określić:

  • czy planujesz tylko dmuchać?

  • czy planujesz dmuchać i odkurzać?

Podstawowe różnice między modelami

BG-56 dmuchawa

 

SH-56 odkurzacz

​BG-86 dmuchawa

 

SH-86 odkurzacz


waga

​4,1 kg.

 

5,2 kg.

​4,4 kg.

 

5,8 kg.


wydajność turbiny

700 m3/h

 

710 m3/h

755 m3/h

 

770 m3/h


​prędkość powietrza

7,1 m/s

 

-

7,6 m/s

 

-

system antywibracyjny

​NIE

 

NIE

​TAK

 

TAK


funkcja odkurzania

​NIE, opcja

 

TAK, w standardzie

​NIE, opcja

 

TAK, w standardzie

REASUMUJĄC


jeśli stawiasz na:


  • niską wagę urządzenia - wybierz urządzenie z rozszerzeniem 56

  • wydajność turbiny - wybierz urządzenie z rozszerzeniem 86

  • niskie wibracje - wybierz urządzenie z rozszerzeniem 86

  • funkcję odkurzania i dmuchania - model 56 lub 86, rozważając między wagą, wydajnością, wibracjami, lub/i oczywiście ceną.


Masz już wybrany swój model? Dla zachęty, taka oto informacja:
Wybierając BG lub SH 56 - otrzymasz 56,00 złotych upustu na paliwo + słuchawki antyhałasowe, gratis.

Zakup wiąże się z rezerwacją urządzenia i odbiorem u dealera w Strzelinie. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować dostępność dmuchawy praktycznie "od ręki". Wizyta "w ciemno" nie gwarantuje dostępności.

Acha, jeszcze jedno: wybierając się do nas osobiście, koniecznie powiedz nam, że o upuście dowiedziałeś się z naszych stron. W przeciwnym razie nici z upustu -cena detaliczna.Wybierając BG lub SH 86 - otrzymasz 86,00 złotych upustu na paliwo+ słuchawki antyhałasowe, gratis.

Minęła już połowa zaplanowanego czasu, a zostały jeszcze dmuchawy plecakowe.

Dmuchawy plecakowe


Jeśli jesteś amatorem i nie masz zbyt dużych (powierzchniowo) potrzeb, to praktycznie spośród sześciu modeli, jakie są w ofercie STIHL`a, warto zwrócić uwagę na jeden. Model półprofesjonalny.

Dmuchawa plecakowa BR-200

Parametry techniczne silnika i wydajność turbiny są zbliżone do tych ręcznych, a różnica jest taka, że nie musisz jej trzymać w ręku. Jest kompaktowa i bardzo lekka. Ponadto wyposażona jest w system antywibracyjny i system ułatwionego rozruchu. Obsługa dyszy nadmuchowej zespolona jest z manetką obsługującą siłę nadmuchu, wraz z bezstopniową blokadą.Dmuchawa plecakowa BR 200

cena: 2.099,00 PLN

możemy urwać końcówkę

nowa cena: 1.999,00 PLN

Zakup wiąże się z rezerwacją i odbiorem w Strzelinie. Płatność online, lub przy odbiorze, ewentualnie 10 bezkosztowych rat 0%.Zakup wiąże się z rezerwacją urządzenia i odbiorem u dealera w Strzelinie. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować dostępność dmuchawy praktycznie "od ręki". Wizyta "w ciemno" nie gwarantuje dostępności.

Profesjonalne dmuchawy plecakowe


Praktycznie im większą siłę nadmuchu chcesz uzyskać, tym więcej złotówek musisz zostawić. Ceny wahają się od 2.999,00 do 3.699,00 PLN. Upusty udzielane są indywidualnie, a większość z naszych "Drogowców" upust ma przypisany do swojego konta.bottom of page