top of page

WERTYKULATORY 

 

Do dyspozycji wynajmujących oddajemy cztery wertykulatory, które różnią się do siebie datą produkcji i marką. Trzy z nich są produkcji VIKING, jeden WEIBANG. VIKING przeznaczony jest do powierzchni nie większej niż 2 tys. m2, a WEIBANG 3 tys. m2.

 

Rezerwacja

 

Rezerwacji wertykulatora możesz dokonać:

osobiście, będąc w naszym sklepie,

telefonicznie, w godzinach naszej pracy (tel. 71 392 43 48), lub on-line.

Wszystkie źródła rezerwacji są kompatybilne, co w praktyce oznacza, że każdy wertykulator pracuje zgodnie z jednym kalendarzem.

 

Formalności

 

W zarezerwowanym przez siebie dniu, będąc u nas osobiście, niezbędne będzie podpisanie umowy najmu, oraz zapłaty (z góry) za wynajęcie urządzenia odpowiednio: m-ki VIKING -99,00 PLN, lub m-ki Weibang -149 PLN (brutto)/doba. Poprosimy również o wpłacenie kaucji w wysokości 300 PLN, która zdeponowana będzie w naszej kasie, lub, w przypadku płatności elektronicznej (np. kartą płatniczą), na naszym koncie,  do dnia zwrotu urządzenia.  Kaucja jest zabezpieczeniem ewentualnego sabotażu i nie dotyczy awarii wynikających z eksploatacji.

 

Instruktaż, przekazanie

 

Po podpisaniu i opłaceniu usługi, nasz pracownik poinstruuje Cię w zakresie obsługi wertykulatorem, uwzględniając jednocześnie względy bezpieczeństwa.

Zwróć uwagę na poziom paliwa. Przekażemy Ci urządzenie z pełnym zbiornikiem i tego samego oczekujemy w momencie jego zwrotu.

 

Transport do miejsca pracy

 

Wertykulator jest kompaktowym urządzeniem nadającym się do transportu nawet tradycyjnym samochodem osobowym. Gabaryty przypominają kosiarkę spalinową o szerokości 40 cm. Waga: 33 kg. w przypadku wyboru VIKING-a, lub 56 kg. w przypadku Weibang-a. Oczywiście, na miejscu służymy pomocą.

 

Istnieje możliwość dostarczenia urządzenia pod wskazany adres. Koszt to 1 zł/ za każdy przejechany kilometr w Twoim kierunku + ryczałt 20,00 PLN.

 

Praca

 

Wertykulator jest do Twojej dyspozycji 24 godziny od momentu podpisania umowy. Są to urządzenie spalinowe, w związku z czym, wyposażone w 4 suwowe silniki benzynowe w których są płyny eksploatacyjne.

Paliwo w zbiorniku: czyste i świeże bez żadnych dodatków (np. bez uszlachetniaczy, bez oleju)

Olej w misce olejowej o specjalnych właściwościach (SAE30 Briggs&Stratton). Jego poziom powinien być sprawdzony każdorazowo przed podjęciem pracy.

Urządzenia nie wolno przechylać na żadną ze stron, również w transporcie.

Najemca nie może wymieniać żadnych materiałów eksploatacyjnych (np. świecy zapłonowej, filtra, oleju)

 

Doceń to, że w przypadku zerwania paska klinowego czy którejkolwiek linki, nie poniesiesz za to odpowiedzialności. Podobnie z innymi awariami, dotyczącymi nawet silnika. Jeśli nie stwierdzisz swojej winy, nie musisz się obawiać -nie obciążymy Cię kosztami. Warunek jest tylko jeden: uważaj w trakcie transportu i podczas pracy wertykulatorem na jego pozycję (nie przechylaj). Dotyczy to również zaglądania pod urządzenie, oceniając noże tnące unoś urządzenie tak, aby świeca była ku górze. To jedyna bezpieczna (dla silnika) pozycja. W kwestii swojego bezpieczeństwa -odłącz świecę zapłonową od przewodu -zdejmij nasadkę!

 

AWARIA: urządzenie przestało działać?

W związku z tym, że wynajęty wertykulator jest w Twoim posiadaniu i, że zgodnie ze wszelkimi standardami powinieneś go traktować tak, jak swoje mienie, to do momentu dostarczenia urządzenia do naszej firmy uważamy je za sprawne. Oczywiście czas w jakim będzie przebywał wertykulator w naszym serwisie, nie będzie liczony do czasu najmu. Każda rozpoczęta godzina usuwania awarii będzie pomniejszana o 1/12 wartości najmu, tzn, że oddamy Ci odpowiednio:

  • 8,25 PLN za godzinę niesprawności wertykulatora VIKING, lub

  • 12,42 PLN za godzinę niesprawności wertykulatora WEIBANG

Będziesz mógł również (podobnie jak my) zrezygnować z kontynuowania najmu na takich samych warunkach jak wyżej. Tzn. rozliczymy 8,25 (VIKING) lub 12,42 (WEIBANG) za każdą godzinę bycia w posiadaniu wertykulatora. (liczone tylko w godzinach od wschodu do zachodu słońca)

 

Transport powrotny -do wypożyczalni

 

Jeżeli z jakiś powodów nie będziesz mógł dostarczyć urządzenia własnym środkiem transportu, możesz skorzystać z naszego. Opłata dodatkowa: 1,- PLN/ za każdy przejechany kilometr. + ryczałt 20,- PLN.

 

Data zwrotu urządzenia jest bardzo ważnym elementem usługi. Harmonogram wypożyczenia tego urządzenia, nie przewiduje dobrowolnego przedłużenia okresu najmu. Określony w umowie termin zwrotu urządzenia, jest terminem ostatecznym.

 

Zwrot urządzenia

 

Podobnie jak podczas przekazania sprzętu, tak i w trakcie jego zwrotu, pracownik organoleptycznie zweryfikuje stan wertykulatora pod kątem ewentualnego sabotażu: Ocenimy również:

stan zbiornika paliwa (powinien być pełny),

filtr powietrza (pod kątem ciał obcych, np. oleju -skutek przechylania)

uszkodzeń mechanicznych powyżej jednostki roboczej (nie odpowiadasz za noże) -stwierdzenie uszkodzeń mechanicznych traktowane będzie jako świadomy sabotaż.

 

Formalności zamykające

 

Jeśli urządzenie nie nosi znamion sabotażu, zbiornik paliwa jest pełny, a filtr powietrza suchy -umowa zostanie zakończona poprzez odpowiedni wpis, wraz z pieczęcią firmową na Twoim druku tejże umowy. Wówczas zwrócona zostanie również kaucja. Wypłata kaucji nastąpi gotówką, niezależnie od tego, w jakiej formie została wpłacona.

 

Sprawdź najbliższy wolny termin

wolny termin
W zarezerwowanym przez siebie dniu, będąc u nas, niezbędne będzie podpisanie umowy najmu, oraz zapłaty za wynajęcie urządzenia 129,00 PLN, (brutto, z góry). Istnieje możl...
Wertykulator spalinowy
zł129
Nic do zarezerwowania w tej chwili
bottom of page