top of page

Wertykulator to bardzo specyficzne urządzenie, wykorzystywane raz, góra dwa razy w roku. Wczesną wiosną lub jesienią

Zasoby tej strony to przede wszystkim informacje techniczne, ale znajdziesz też ofertę naszego sklepu internetowego oraz wypożyczalni.

Jeśli masz wertykulator ...

Bez względu na to, jaki silnik go napędza, przed podjęciem pracy musisz sprawdzić stan noży tnących murawę. Chodzi o stopień ich zużycia. My robimy to tak:

  1. Ustawiamy wertykulator w pozycji roboczej (silnik wyłączony) na równej, płaskiej powierzchni testowej z nożami uniesionymi maksymalnie do góry. Wertykulator Viking ma 6 pozycji roboczych. Ustawiamy "0"

  2. Poruszając urządzeniem do przodu oraz w tył, stopniowo, począwszy od poz.1 -opuszczamy wałek z nożami w dół, nasłuchując w którym momencie noże zaczną trzeć o powierzchnię testową.

  3. Jeśli na przykład, noże zaczynają trzeć w poz.3 to znak, że są zużyte w 50%. Pozycja 6, jest sygnałem do ich natychmiastowej wymiany.

Kolejną czynnością, która sprawi, że bezproblemowo wykonasz zaplanowane prace to jednostka napędowa, czyli silnik.

SILNIK ELEKTRYCZNY

  1. W zależności od tego, gdzie przechowywałeś urządzenie, chodzi o temperaturę i wilgotność pomieszczenia, warto rozważyć wykonanie pomiaru rezystancji izolacji. Pomiar dotyczy w takiej samej mierze, samego urządzenia jak i używanego przedłużacza elektrycznego (przewodu).

Polecamy pomiar rezystancji wraz z protokołem jego wykonania. (posiadamy kwalifikacje)

SILNIK SPALINOWY

  1. Wiemy, że to urządzenie jest używane sporadycznie (1 - 2 razy w roku), ale niestety, olej jest sezonowy. Należy go wymienić, Należy również, organoleptycznie ocenić stan innych materiałów eksploatacyjnych takich jak: świeca zapłonowa, filtr powietrza, ewentualnie (jeśli jest) filtr paliwa, stan linki rozruchowej.

  2. Człowiek całe życie się uczy ... Czy pozbyłeś się zeszłorocznego paliwa ze zbiornika? Jeśli nie, koniecznie zrób to teraz, zanim jeszcze podejmiesz próbę uruchomienia, lub zainwestuj w uszlachetniacz Firmy Briggs&Stratton. Zapraszamy do Strzelina.

Nasz serwis poleca swoje usługi w nieco szerszym zakresie, jeśli chodzi o przeglądy przedsezonowe urządzeń tego typu.

Polecamy się!

Tutaj musisz wiedzieć też, że posiadamy autoryzację napraw gwarancyjnych wszystkich urządzeń z silnikami Briggs&Stratton.

 

(bez względu na miejsce zakupu)

mamwertykulator
niemamwertykulatora

Po prostu

KUP

Oferta sklepu internetowego

wypozycz
najlepszy wybór

ALTERNATYWA

WYPOŻYCZ

Nie bierz kota w worku, zanim wybierzesz potrzebny sprzęt, przekonaj się, że panujące tu zasady są niemalże rodzinne, z taką jednak różnicą, że nie jesteśmy spokrewnieni i musimy uzgodnić pewne zasady.

Nic do zarezerwowania w tej chwili
Nic do zarezerwowania w tej chwili
Nic do zarezerwowania w tej chwili
bottom of page